5G Techritory

#5G + #Technology + #Territory = 5GTechritory

Pasaules ekonomika strauji pievēršas digitalizācijai. Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) vairs nav atsevišķa nozare, bet pamats visām mūsdienu inovatīvajām ekonomikas sistēmām. Internets un digitālās tehnoloģijas, arvien vairāk integrējoties visās tautsaimniecības nozarēs un sabiedrībā, maina to, kā mēs dzīvojam, strādājam – gan kā indivīdi, gan darījumdarbībā –, un mūsu sabiedrību kopumā. 

Bezvadu tehnoloģijas un 5G ir gaidāmās industriālās revolūcijas un digitālā vienotā tirgus izveides viens no virzošajiem spēkiem. 5G tehnoloģiju attīstība mainīs neskaitāmas nozares, radīs jaunus biznesa modeļus un pilnīgi jaunu izpratni par tehnoloģiju klātesamību ikdienā. Tas ļaus uzplaukt vēl nebijušiem pakalpojumiem. Ceļā uz 5G paveras milzīgas uzņēmējdarbības iespējas – gan 5G infrastruktūras (tīkla iekārtu un programmatūras) ražotājiem, gan mobilajiem operatoriem kā infrastruktūras turētājiem, gan, protams, biznesa (pakalpojumu) virzītājiem (galiekārtu ražotājiem, satura nodrošinātājiem u.t.t). 

Vislielāko ieguvumu 5G sniegs tieši rūpniecības attīstībai, bet pirmās ieguvējas būs autorūpniecības, veselības, transporta un enerģētikas nozares. Pēc Eiropas Komisijas datiem šajās četrās nozarēs līdz 2025. gadam 5G ieviešana varētu nest 113,1 miljardu eiro ieguvumu gadā, bet kopumā Eiropā varētu tikt radītas 2,3 miljonu jaunu darbavietu .

Diskusija par pāreju uz 5G tehnoloģijām Latvijā/Eiropā vēl ir sākumstadijā, bet telekomunikāciju operatorus jau satrauc nepieciešamās investīcijas, ko nosaka gan frekvenču joslas, kas tiks atvēlētas 5G darbībai, gan vienotie 5G tīkla standarti, kas vēl ir izstrādes procesā. 

Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums “5G Techritory” – viens no lielākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem pasaulē, notiks 27. un 28. septembrī Rīgā. Foruma mērķis – radīt platformu veselīgas 5G ekosistēmas izveidei, kas varētu kalpot par paraugu Eiropas Gigabaitu sabiedrības veidošanai. 

Foruma ietvaros notiks augsta līmeņa biznesa un politiskās diskusijas par 5G tehnoloģijas globālo ieviešanu, tajā skaitā arī par vīzijas pārvēršanu konkrētos biznesa modeļos, un par pašreizējo progresu 5G ieviešanas jomā Eiropā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tādām tēmām kā viedā pilsēta (smart city), viedā mobilitāte (smart mobility), viedā veselības aprūpe (smart healthcare) un Industry 4.0. Forumā ar ekskluzīvu un iedvesmojošu lekciju “Future of the Car” piedalīsies "Qualcomm" vadītājs Stīvs Mollenkofs, kā arī notiks jaunāko 5G tehnoloģiju prezentācijas.

Plānots, ka forumā piedalīsies līdz 1000 dalībnieku un aptuveni 60 augsta līmeņa lektoru no Eiropas, Āzijas un ASV, tostarp globālie un reģionālie līderi biznesā, Eiropas vadošie politikas veidotāji un valstu amatpersonas, starptautisko organizāciju vadītāji, investori, uzņēmumu pārstāvji, nozares eksperti, satura izstrādātāji, inovāciju veicinātāji, start-up uzņēmumi, kā arī akadēmiskie un mediju pārstāvji.

STEVE MOLLENKOPF
Izpilddirektors
Qualcomm Incorporated

ANDRUS ANSIP
Eiropas komisārs vienotā digitālā tirgus jautājumos un Eiropas komisijas viceprezidents

YANG CHAOBIN
5G produktu līnijas prezidents
Huawei Technologies

PETER KARLSTROMER
Vecākais viceprezidents
Cisco

MĀRIS KUČINSKIS
Latvijas Republikas
Ministru prezidents

 MARKUS BORCHERT
Vecākais viceprezidents Eiropas tirgus jautājumos un prezidents 
DigitalEurope Nokia korporācijā

Datums: 27. un 28. septembris | Laiks: 09:00 līdz 19:30 | Vieta: Radisson Blu Hotel Latvia, Riga

Dalības maksa:

  • Standarta cena: 590 EUR
  • Reģistrējoties Master Training mājaslapā, dalības maksa: 363,64 EUR + PVN 

Apmeklējot šo forumu, Jums būs lieliska izdevība satikt lielākos spēlētājus 5G tehnoloģiju ieviešanas jomā Eiropā, jo tai ir labas iespējas, lai būtu priekšgalā 5G tehnoloģiju ieviešanā un kļūtu par globālu konkurentu Silikona ielejai un Āzijai!

Pieteikuma anketa